בדיקות דור ישרים

שיטת הבדיקה של "דור ישרים" היא אנונימית, במאגר הנתונים של "דור ישרים" לא רשומים שמות או כתובות.

 

כל נבדק ממלא לפני הבדיקה שאלון קצר עם פרטים כגון תאריך לידה, מספרי טלפון וארצות מוצא ומקבל מספר בדיקה ממוחשב. מספר הבדיקה משמש לזיהוי הנבדק במערכת. 

הנבדקים אינם מקבלים את תוצאות הבדיקה. התשובות הנמסרות לנבדקים הינן תשובות התאמה לבני זוג מוצעים. בדרך זו נמנעת יצירת סטיגמה שלילית על נשאים.

תשובות התאמה ניתנות רק כאשר שני הצדדים נבדקו ב"דור ישרים". אין אפשרות לבדוק התאמה מול בדיקות שנערכו במקום אחר. 

תשובות ההתאמה או כל פרט אחר הקשור לנבדק ניתנים רק לטלפונים שרשם הנבדק בזמן הבדיקה, הדבר נועד למנוע זליגה של פרטים אישיים לסביבת הנבדק.

למי ולמה מיועדות הבדיקות? 

התכנית מיועדת רק לצעירים וצעירות לפני נישואיהם ולפני החלטה על נישואים. 

התוכנית מיועדת לכאלו המעוניינים למנוע טרגדיות עתידיות של לידת ילדים חולים, על ידי בדיקת התאמה גנטית ביניהם מראש. בשיטה זו, חוסכים את הצורך בביצוע פרוצדורות קשות ומסוכנות בכל הריון, וכן נמנעים מלהיכנס פעם אחר פעם לדילמה הלכתית ומוסרית אם להפסיק הריונו של עובר שנתגלה כחולה. 

שימו לב! תכנית "דור ישרים" אינה נותנת הגנה לבעיות שעלולות להיווצר כתוצאה מנישואי קרובים.

מתי נבדקים?

לפני שמתחילים להיפגש. בכך מונעים מתח, עוגמת נפש והוצאות כספיות מיותרות עבור זירוזי בדיקות. לחץ כאן למידע לנבדקים.

ל"דור ישרים" תחנות בדיקה קבועות בהן ניתן להיבדק לאורך כל השנה. לחץ כאן לרשימת התחנות ומועדי הבדיקה.

המועד והמיקום המתאים והמומלץ ביותר לבדיקות הינו במסגרת מוסדות החינוך, שם גם ניתן סבסוד מיוחד.  מוסדות חינוך שטרם שולבו בתכנית, מתבקשים ליצור קשר עם משרדינו, לטובת תלמידיהם, על מנת לקבוע מועד מתאים לעריכת הבדיקות.

אפשרות נוספת  - מבצעי בדיקות מיוחדים אותם עורכת "דור ישרים" ברחבי הארץ לאחר חג הסוכות ולאחר חג הפסח. פרטים ניתן לקבל במשרדינו.

אהבתם? שתפו