גלריה

דור ישרים בארצות הברית

דור ישרים בארצות הברית

למעבר לאתר דור ישרים בארצות הברית לחץ כאן .

צור קשר

צור קשר

 ניתן ליצור קשר דרך האתר          או בטלפון 02-6499888                או במייל info@doryes.com

מספר אישי

מספר אישי

בסיום הבדיקה מקבל הנבדק את מספרו האישי. שמור את המספר לבקשות התאמה.

כרטיס ורוד

כרטיס ורוד

בכרטיס הורוד ממלא הנבדק את תאריך הלידה, טלפונים ליצירת קשר, ארצות מוצא ומספר זהות. 

המחלות הנבדקות בדור ישרים

ב"דור ישרים" בודקים רק מחלות גנטיות אוטוזומליות רצסיביות, המופיעות בתדירות גבוהה בקהילה היהודית ופוגעות בחולים בצורה קטלנית או באופן קשה ביותר.  

 

כיום מוצעים לנבדקים שני סלים בסיסים  וסל המשלים. הסלים הבסיסים מותאמים למוצא הנבדק - סל בסיסי למוצא אשכנזי וסל בסיסי ליוצאי עדות המזרח ותימנים (לפי המלצת משרד הבריאות). נבדק שהמוצא שלו כולל גם אשכנזים וגם עדות המזרח יבדק גם למחלות שבסל הבסיסי האשכנזי וגם למחלות שבסל הבסיסי לעדות המזרח. בנוסף מוצע לנבדקים סל משלים הכולל 6 מחלות נוספות המצויות באוכלוסיה האשכנזית.

בכל המחלות נבדקות המוטציות הידועות בקהילות היהודיות השונות.

בדיקות המתווספות לרשימת הבדיקות של "דור ישרים" חייבות להיות אמינות ביותר. לא כל בדיקה הקיימת היום בשוק עומדת בקריטריונים הללו.

לידיעתכם! רשימת הבדיקות הנערכות ב'דור ישרים' כוללות מחלות גנטיות המועברות בהורשה רציסיבית בלבד, ואינה כוללת את מחלת X שביר או מחלות נוספות שאינן תלויות בהתאמה עם בן הזוג. ניתן לבדוק X שביר ללא תשלום במסגרות רפואיות אחרות.

האם בעתיד יתווספו לסל בדיקות נוספות?
עם התקדמות המדע ופיתוחן של בדיקות נוספות למחלות קטלניות ו/או קשות אחרות, הוועדה הרפואית וועדת הרבנים המייעצת של "דור ישרים" עוברות על הבדיקות, כאשר ההחלטה האם לכלול אותן בסל הבדיקות נקבעת בהתחשב בחומרת התסמינים, מהימנות הבדיקה, שכיחות הנשאות וטיפולים קיימים עבור המחלה.
מטרתו של "דור ישרים" בעזרת השם, היא להכחיד בסופו של דבר את המחלות הגנטיות הרצסיביות הקשות והקטלניות מקרב הקהילה.

אהבתם? שתפו