הבדיקות שלנו

שיטת הבדיקה של 'דור ישרים' היא אנונימית, במאגר הנתונים של 'דור ישרים' לא רשומים שמות או כתובות.

כל נבדק ממלא לפני הבדיקה שאלון קצר עם פרטים כגון תאריך לידה, מספרי טלפון וארצות מוצא ומקבל מספר בדיקה ממוחשב. מספר הבדיקה משמש לזיהוי הנבדק במערכת. הנבדקים אינם מקבלים תוצאות אישיות לבדיקה שלהם. התשובות הנמסרות לנבדקים הינן תשובות התאמה גנטיות לבני זוג מוצעים. בדרך זו נמנעת יצירת סטיגמה שלילית על נשאים. תשובות התאמה ניתנות רק כאשר שני הצדדים נבדקו ב'דור ישרים'. אין אפשרות לבדוק התאמה מול בדיקות שנערכו במקום אחר.  תשובות ההתאמה או כל פרט אחר הקשור לנבדק ניתנים רק לטלפונים שרשם הנבדק בזמן הבדיקה, הדבר נועד למנוע זליגה של פרטים אישיים לסביבת הנבדק.

למי ולמה מיועדות הבדיקות?

התכנית מיועדת רק לצעירים וצעירות לפני נישואיהם ולפני החלטה על נישואים. התוכנית מיועדת לכאלו המעוניינים למנוע טרגדיות עתידיות של לידת ילדים חולים, על ידי בדיקת התאמה גנטית ביניהם מראש. בשיטה זו, חוסכים את הצורך בביצוע פרוצדורות קשות ומסוכנות בכל הריון, וכן נמנעים מלהיכנס פעם אחר פעם לדילמה הלכתית ומוסרית אם להפסיק הריונו של עובר שנתגלה כחולה. 

שימו לב! תכנית 'דור ישרים' אינה נותנת הגנה לבעיות שעלולות להיווצר כתוצאה מנישואי קרובים.

הודעה חשובה!                                                                                                                                                                                                            מושתלי מח עצם או דם טבורי אינם יכולים להשתתף בתכנית, כיון שדמם של המושתלים נוצר כתוצאה מההשתלה, כך שזה לא יבדוק את ה-D.N.A. של הנבדק אלא של התורם.

מתי נבדקים?

רצוי לפני שמתחילים להיפגש. בכך מונעים מתח, עוגמת נפש והוצאות כספיות מיותרות עבור זירוזי בדיקות. לחץ כאן למידע כללי לנבדקים. ל'דור ישרים' תחנות בדיקה קבועות בהן ניתן לערוך לאורך כל השנה בדיקות גנטיות, פשוט יש לבקש בדיקות סקר גנטיות. לחץ כאן לרשימת התחנות ומועדי הבדיקה. המועד והמיקום המתאים והמומלץ ביותר לבדיקות הינו במסגרת מוסדות החינוך, שם גם ניתן סבסוד מיוחד. 

מוסדות חינוך שטרם שולבו בתכנית, מתבקשים ליצור קשר עם משרדינו, לטובת תלמידיהם, על מנת לקבוע מועד מתאים לעריכת הבדיקות. אפשרות נוספת – מבצעי בדיקות מיוחדים אותם עורכת 'דור ישרים' ברחבי הארץ לאחר חג הסוכות ולאחר חג הפסח. פרטים ניתן לקבל במשרדינו.

איפה נבדקים

ירושלים

בני ברק

חיפה

אשדוד

מסלולי הבדיקה

ניתן להיבדק באחד משלושה מסלולים:

בדיקה רגילה או בדיקה קבוצתית (ישיבה/סמינר/אולפנה או מבצעי בדיקות מרוכזים) – תשובות התאמה לאחר 90 ימי עבודה.

בדיקה בהליך ביניים – תשובות התאמה לאחר 21 ימי עבודה.

בדיקה מזורזת – תשובות התאמה לאחר שבעה ימי עבודה.

השתתפות קופות החולים

קופות החולים משתתפות באופן משמעותי בעלויות הבדיקה במסגרת הביטוחים המשלימים.

*מבוטחי 'כללית מושלם' / 'כללית פלטינום' / 'מכבי זהב' / 'מכבי שלי' יתקשרו ל'דור ישרים' לפני הבדיקה, על מנת להסדיר את ההנחה. במידה שהבדיקה מתבצעת בתחנות 'דור ישרים', הסדרי ההנחה מתבצעים במקום ואין צורך להסדיר מראש את ההנחה.     

*מבוטחי 'מאוחדת שיא' 'מאוחדת עדיף' יביאו איתם לבדיקה התחייבות ממזכירות הקופה.

*מבוטחי שאר הקופות ישלמו מחיר מלא בזמן הבדיקה, יקבלו קבלה ויציגו את הקבלה בסניף הקופה שלהם כדי לקבל החזר לפי תנאי הביטוח שלהם.

חלק מהבדיקות מסובסדות על ידי משרד הבריאות, ולכן מי שנבדק ב'דור ישרים', לא יהיה זכאי שוב לסבסוד לבדיקות אלו. אין צורך לצום לפני הבדיקה. 

לשאלות נוספות ויצירת קשר מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.